“Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” | Ataşehir Belediyesi

642 Gösterim

0   0

taşehir Belediyesi tarafından “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası” etkinlikleri kapsamında, Ünlü Sanatçı Erol Evgin’in hazırlayıp sunduğu “Mustafa Kemal’i Gördüm Düşümde” isimli Atatürk temalı konser düzenlendi.
Ulusal bağımsızlığımızın sembolü ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’mızı; yüksek tempolu ve heyecan verici bir konser atmosferinde dinleyicilerle buluşturan Erol Evgin, özel orkestra eşliğinde şarkılar, türküler ve şiirler seslendirdi.
Bu konserde Evgin; Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarından başlayarak, Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşı’ndan günümüze uzanan bir zaman perspektifi içinde; türküleri, şarkıları ve anekdotları, barkovizyon desteğiyle sunan kesintisiz 90 dakikalık bir kurgu oluşturdu.
10 Kasım Atatürk’ü Anma günü kapsamında gerçekleştirilen Erol Evgin konseri, Ataşehirliler tarafından büyük ilgi ve beğeniyle izlendi. Konsere Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Sadi Özata, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ile yüzlerce vatandaş katıldı.
Erol Evgin şarkılar arasında anlattığı anekdotlarda, “Bir tek ağacı kesmemek için bir binanın yerini değiştiren Mustafa Kemal bugün olsaydı ormanların yok edilmesine izin verir miydi? Hani herkesin Atatürk’le ilgili, ‘o şimdi yaşasaydı acaba ne düşünürdü’ hayali vardır. Benim de, o burada olsaydı da ben de şarkılarımı ona okusaydım hayalim vardır” dedi.

Yayında 1 yıl önce

Kategori Video  /  Ataşehir

Daha Fazla Göster
Yorumlar

0 Yorumlar